Польща – нарис історії

94(100)
П53
Польща – нарис історії / Ін-т національної пам’яті, Комісія переслідування злочинів проти польского народу ; за ред. В. Менджецького та Є. Брацисевича ; пер. з пол. І. Сварника. – Варшава : [б. в.], 2015. – 367 с.

Ідея видання книжки Польща – нарис історії народилася в листопаді 2009 р., коли ми разом із тодішнім директором Інституту національної пам’яті Янушем Куртикою (за кілька місяців він трагічно загинув у авіакатастрофі під Смоленськом) гостювали в Києві. Метою тієї поїздки було обговорення в колі польських і українських істориків перспектив діалогу про спільну історію.

Лукаш Камінський
голова Інституту національної пам’яті

Складно знайти кращий приклад суперечок про минуле, які віддавна ведуть між собою поляки й українці. Дискусії навколо оцінки постаті Богдана Хмельницького точилися ще в Речі Посполитій, подальші десятиліття відкривали нові поля полеміки, що стосувалися, зокрема, Барської конфедерації, Січневого повстання, взаємин у 1917-1921 рр. чи оцінки трагічного для обох народів періоду Другої світової війни.
Ця праця готувалася з думкою про реалізацію двох найважливіших цілей. Першою є ознайомлення українського Читача – передовсім учителя гуманітарних дисциплін, студента й учня, що цікавиться історією – з основними знаннями з ділянки історії важливого сусіда незалежної України. Другою є представлення польської перспективи бачення власної історії, показ у ній місця українців і України, а також польського розуміння численних спільних епізодів нашої історії. Хочемо дуже сильно підкреслити, що не йдеться про спробу накинути польську точку зору Читачеві з України. Ми переконані, що таким чином збільшуємо шанс на справжнє взаєморозуміння обох наших народів.

Влодзімєж Менджецький
науковий редактор

Залишити відповідь