Гойченко Д. Красный Апокалипсис: сквозь раскулачивание и Голодомор

гойченко94(477)
Г59
Гойченко Д. Красный Апокалипсис: сквозь раскулачивание и Голодомор : мемуары свидетеля / Д. Гойченко. – Київ : А-БА- БА- ГА-ЛА -МА-ГА, 2012. – 400 с.

Рукописи Дмитра Гойченка (1903-1993) випадково виявлені 1994 року в емігрантському архіві Сан-Франциско (США), – це унікальні свідчення про страшні часи радянської колективізації та Голодомору в Україні (південно-східні області, Одеса, Київ та Київщина). На відміну від художніх творів Барки чи Багряного, в історичній мемуарній літературі практично не збереглося настільки детальних, як у цій книзі, описів людиноненависницького комуністичного режиму. Ці рукописи вперше опубліковано 2006 року у Всеросійській мемуарній бібліотеці вид-ва «Руський путь» з ґрунтовною післямовою та коментарями Павла Процента.
Усі три книги Дмитро Гойченко написав наприкінці 1940-х– поч.. 1950-х років за гарячими слідами пережитого, з використанням записів, дивом винесених із тюрми. Автор цих безцінних записів, сам родом із селян, волею долі опинившись у лавах войовничих гнобителів свого стану, робив успішну кар’єру. Належачи до партійно-радянської номенклатури, він володів різнобічною інформацією про становище в суспільстві. Поступово прозріваючи, Гойченко напружено вдивлявся і аналізував усе побачене й пережите. Це зробило його мемуари справжньою енциклопедією трагічного буття епохи Голодомору.
Друкується мовою оригіналу. Це єдина книжка, яку наше видавництво вирішило опублікувати в Україні російською мовою. Щоб прочитали й ті, хто ще й донині зманює Україну в «комуністичний рай»…

Залишити відповідь