izmir travesti resimleritravesti

День захисників і захисниць України

СВЯТО 14 ЖОВТНЯ ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ НА

ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України

14 липня 2021 року Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт № 2325 Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, згідно з яким «День захисника України» перейменовано на «День захисників і захисниць України». Закон набув чинності 5 серпня 2021 року.

«Прийняття цього закону сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі та належному вшануванню жінок та чоловіків – захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу на рівні державного свята», – йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.


ЧОМУ ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ВІДЗНАЧАЄМО САМЕ 14 ЖОВТНЯ?


Державне свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості


«Сила нескорених» –

саме під таким гаслом українці вперше відзначали свято Дня захисника України 14 жовтня 2014 року


«Рейд. Сила нескорених» – український документальний телефільм, знятий «Військовим телебаченням України» в співробітництві з Film.ua. Стрічка розповідає про події наприкінці серпня – початку вересня 2014 року, коли українські десантники на сході України за 24 дні здійснили чотирьохсоткілометровий бойовий марш у тилу терористичних організацій для тотальної ізоляції зони конфлікту та зупинення їх військового забезпечення з боку Російської Федерації.