izmir travesti resimleritravesti

16 днів проти насильства

Новый рисунок

Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада  Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
29 листопада – Міжнародний день захисників прав жінок.
1 грудня –  Міжнародний день боротьби зі СНІДом.
2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства.
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
5 грудня – Міжнародний день волонтера.
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
10 грудня – Міжнародний день прав людини.

В рамках  цієї акції наукова бібліотека університету провела цілий ряд заходів:

«16 днів проти насильства» – тема бесіди, яку провела завідувач відділу бібліотеки Л. О. Хлєбнікова на ФІТ  (ПЗАС-10, КСМ-10, СУА-10, ПН-10, УП-10). Література, представлена у бібліографічному огляді інформує про причини домашнього насильства, про необхідність цілковитої трансформації ставлення до прав жінок і прав дітей у всій країні – від законодавців до пересічних громадян, від роботодавців до батьків.

– зустріч зі студентами 2 курсу геолого-екологічного факультету (ст. викл. каф. екології О. О. Нестор). Завідувач сектору бібліотеки Л. І. Баранова звернула увагу присутніх до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

– бібліотекар І кат. Г. Я. Юсупова виступила з темою: “Толерантність – гармонія різноманіття”. Виступ проходив у формі бесіди, в ході якої були використані суперечливі запитання, які викликали у присутніх жваве обговорення. Проведена тестова гра “Чи проявляєш ти толерантність?”
Закінчилась ця, цікава для обох сторін, зустріч бібліографічним оглядом літератури “Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки”, який підготувала завідувач сектору бібліотеки О. В. Тарабановська.

collage_photocat12

– 26.11.2014 наукова бібліотека провела тематичний вечір «Між життям і безоднею», присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. На зустріч зі студентами  механіко-машинобудівного факультету запрошені спеціалісти Благодійного Фонду «Громадське здоров’я» Гвай Н. і Чупіра Н., які демонстрували мультиплікаційний фільм «Шляхи передачі ВІЛ/СНІД» та розповіли про роботу фонду з ВІЛ-позитивними людьми, що вживають ін’єкційні наркотики. Завідувач сектору універсального читального залу № 2 Науменко Ю. М. провела зі студентами гру на розуміння ступеня ризику зараження на ВІЛ-інфекцію та ознайомила учасників заходу з літературою, яка є в бібліотеці з даної теми. Студенти механіко-машинобудівного факультету, Іван Юрченко, Ельміра Резакова, Ганна Осипова, Олександр Концевич, прочитали вірші, написані ВІЛ-інфікованими, а Ян Шевченко проінформував аудиторію про історію створення червоної стрічки – символа розуміння проблеми ВІЛ/СНІД. Присутні прикріпили їх в знак солідарності з ВІЛ-інфікованими.
Тематичний вечір пройшов в атмосфері творчої співпраці спеціалістів Благодійного фонду і студентів національного університету.

collage_photocat1

Бесіди та бібліографічні огляди в рамках акції проведені на  геолого-екологічному (завідувач відділу наукової бібліотеки Бобир О. В.) та будівельному факультетах (провідний бібіліотекар Дорогокупля Л. Ф.)

Залишити відповідь