Category Archives: Новини бібліотеки

Аристократка духу

Шановні користувачі!

27 листопада 1863 року народилася українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині Ольга Кобилянська. Вона була людиною прогресивних поглядів і дещо випереджала свій час.

До 160-річчя з дня народження Ольги Кобилянської пропонуємо віртуальний бібліографічний огляд літератури з фонду бібліотеки: “Аристократка духу“. Відповідальна Ганна Юсупова.

День пам’яті жертв Голодоморів в Україні

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Це нагода згадати історію, вшанувати пам’ять померлих та усіх, хто зазнав голодомору.

Щоб розуміти, через що пройшли наші предки, відчути, яку складну історію переживала Україна, пропонуємо Вашій увазі бібліографічні огляди: “Жнива скорботи: Голодомор в художній прозі” та “Голодний подих згаслої свічі” – свідчення очевидців, документи тощо.

Абонемент наукової літератури експонує книжкову виставку “Безкровна війна”.

Наука – основа держави

Шановні користувачі!

Щороку  10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку. Заходи цього дня спрямовані на популяризацію науки в суспільстві, необхідність взаємодії науки та громадськості, стимулювання праці науковців. У цей день вшановують наукові традиції, досягнення вчених і нагадують, що саме наука є основою інтелектуального потенціалу нації та її майбутнього.

Пропонуємо до Вашої уваги тематичну виставку «Наука – основа держави». Представлена література  про роль науки та вчених для сталого розвитку й підвищенню рівня життя громадян, також наукові надбання нашого навчального закладу: монографії, навчальні посібники тощо. Відповідальна Людмила Баранова.

Виставкова діяльність

Шановні користувачі!

Абонемент навчальної літератури головного корпусу пропонує до Вашої уваги віртуальну виставку “Основи будівельного виробництва. Відповідальна Лариса Хлебнікова.

До Дня української писемності та мови

Шановні користувачі!

Досконале знання мови є важливим показником розумового розвитку людини та її культурного рівня. І сьогодні, в такі важкі часи для нашої країни, українська мова є натхненням, підтримкою та опорою, надає сил у боротьбі з ворогом.

До Дня української писемності та мови пропонуємо віртуальний бібліографічний огляд літератури «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить». Відповідальна Юлія Мишко.

Радіодиктант національної єдності 2023

Альфред Нобель та його премія

21 жовтня виповнюється 190 років від дня народження шведського інженера, винахідника, промисловця та засновника Нобелівської премії Альфреда Бернхарда Нобеля, винахідника динаміту (сина винахідника підводних мін Еммануеля Нобеля). Вчений був членом Шведської королівської академії наук, Лондонського королівського товариства, Паризького товариства цивільних інженерів, мав багато нагород. Але світову славу йому принесло не винахід динаміту, а найпрестижніша міжнародна премія його імені за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Щорічно у річницю його смерті, 10 грудня у Стокгольмі проводиться урочиста церемонія вручення Нобелівських премій. З першого нагородження (1901 рік) минуло вже понад 120 років, змінилося кілька поколінь, а ім’я Альфреда Нобеля досі щороку згадують разом із видатними діячами науки, літератури та політики, яким він допомагає, і які завдяки йому приносять людству ще більше користі.

Абонемент художньої літератури пропонує до вашої уваги вікторину “Альфред Нобель та його премія” та бібліографічний список “Письменники – лауреати Нобелівської премії” з фонду бібліотеки. Відповідальна Ганна Юсупова.

Глобальний день етики

Шановні користувачі!

18 жовтня (щорічно у третю середу жовтня) у світі відзначають Глобальний день етики. Тисячі людей та громадських організацій по всьому світу проводять освітні заходи, щоб привернути увагу громадськості до етичних принципів бізнесу, професій, технологій. Дотримання етичних норм та правил створює передумови для розвитку всього суспільства.

Пропонуємо до Вашої уваги тематичну книжкову виставку «Етика ділового спілкування». Більш детально з виданнями можна ознайомитися на абонементі навчальної літератури (корпус 2). Відповідальна Людмила Баранова.

1 жовтня – День українського козацтва

Шановні користувачі!

1 жовтня* ми вшановуємо сучасних Героїв, які щоденно вступають в бій з російським агресором, а також наших предків-козаків, які виборювали право на Незалежність нашої держави, та відзначаємо  День Козацтва. Ці свята прив’язані до дня одного з великих православних свят запорізьких козаків – «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»).

Пропонуємо до Вашої уваги бібліографічний огляд літератури «Слідами славних козаків» – відповідальна Людмила Баранова та тематичну книжкову виставку “А ми тую козацькую славу збережемо” – відповідальна Людмила Дорогокупля.

*Свято було перенесене указом Президента України від 28 липня 2023 року, зміна дати пов’язана з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар.

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Шановні користувачі!

30 вересня щорічно в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек.

Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам’ять і мудрість народу. Історія України невіддільна від історії бібліотек. Сьогодні – це інформаційні, культурні, освітні заклади. Їх внесок у розвиток вітчизняного державотворення, освіти, науки і культури  – безцінний.

У Всеукраїнський день бібліотек пропонуємо до Вашої уваги віртуальний бібліографічний огляд «Впусти в серце книгу». Представлена художня література – різножанрова, захоплива, яскрава. Відповідальна Людмила Баранова.