«Рідна мова – слово золоте» (Пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія)
09 листопада, у п’ятницю, ушановується День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-літописця (приблизно 1113 рік) і починається писемна українська мова. Криворізький національний університет традиційно не лишився осторонь від ушанування національної мови.
До цих славетних роковин бібліотекою університету, зокрема завідувачкою сектором Яцунок М. П. (та за участю кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки) було проведено виховний захід для студентів гірничо-металургійного факультету. Захід відбувся 07. 11 у навчальному корпусі №2 і був позитивно сприйнятий студентством, представники якого також мали змогу до нього долучитися. Так, студенти групи ГР-18-2 у ході заходу прочитали напам’ять світлі невмирущі рядки поезій О. Пчілки, Л. Костенко та Д. Білоуса, в яких увіковічено повагу та любов українського народу до своєї мови. Кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри ІПМП Гладир Я. С. виступила перед студентством із розповіддю про історію кириличної абетки на українських теренах, про діяльність братів-просвітителів Кирила та Мефодія та про неоціненний внесок в українську й світову культурну скарбницю їхнього славетного послідовника –Преподобного Нестора-літописця, автора однієї з найвідоміших українських пам’яток – «Повісті времінніх (минулих) літ». У ході заходу бібліотекар Серьогіна О. А. зробила цікавий і ґрунтовний огляд нової літератури про мову, наявної в бібліотечних фондах університету, із красномовною назвою «Мова – образ свободи й людської гідності». Присутні також мали змогу ознайомитися із підготовленим бібліотекарями чудовим тематичним переглядом літератури «У дивосвіт рідної мови».
Сподіваємося, що такі виховні заходи торкнуться душі кожного присутнього, зазирнуть у серце кожного студента, посіють у ньому відчуття гордості за свій великий і давній народ.
Світлини: