Віртуальний бібліографічний огляд
Шановні користувачі!
До вашої уваги віртуальний бібліографічний огляд літератури з фондів бібліотеки: “Природа та суспільство – стратегія збалансованого розвитку”. Підготувала Галина Потапова.
Брем А. Е. Життя тварин / А. Е. Брем. – Харків : Школа, 2004. – 712 с.
Ім’я Альфреда Брема втілює магію, пов’язану з авторитетом відомого з дитинства знавця тваринного світу, мандрівника й чудового оповідача. Його історії про звірів, птахів та комах завжди сповнені тонких спостережень й щирих людських емоцій. Найбільші труднощі у практичному використанні цього найцікавішого зібрання спостережень, фактів та невигаданих історій пов’язані з певними незручностями. По-перше, шість або навіть три томи Брема міг дозволити собі далеко не кожен. По-друге, знайти цікаву для вас істоту, не розбираючись у типах, родинах та інших мудрих речах, не дуже просто. Це зумовило врешті-решт появу унікального видання – словника тваринного світу, що ґрунтується на багатотомному виданні Альфреда Брема. У результаті вийшов універсальний довідник, що охоплює всіх значущих представників земної фауни, чудовий путівник по морях, пустелях, саванах та джунґлях. Статті про тварин, розміщенні за алфавітом, проілюстровано неповторними “бремівськими” малюнками, виконаними зі знанням справи видатними рисувальниками-натуралістами. Ця книга справжній подарунок для кожного, чиє серце хоч інколи відгукується на заклик матері-природи.
Кучеревський В. В. Конспект флори Правобережного степового Придніпров’я / В. В. Кучеревський ; НАН України, Криворізький ботанічний сад. – Дніпропетровськ : Проспект, 2004. – 292 с.
Вперше складено повний перелік рослин флори Правобережного степового Придніпров’я, який є результатом багаторічних флористичних досліджень, критичного вивчення гербарних матеріалів та літературних джерел. Для 1434 видів наведені відомості про поширення, екологічну приуроченість, трапляння, господарське значення та созологічний статус. Для адвентивних видів вказаний первинний ареал, час та спосіб занесення, ступінь натуралізації. Для ботаніків, екологів, природознавців, шанувальників природи, природоохоронців.
Кучеревський В. В. Атлас рідкісних і зникающих рослин Дніпропетровщини / В. В. Кучеревський ; НАН України, Криворізький ботанічний сад. – К. : Фітоцентр, 2001. – 360 с.
В атласі наведені відомості про 335 видів рідкісних та зникаючих рослин Дніпропетровської області, в тому числі: про 61вид, занесений до Червоної книги України, 13 – до Світового та 22 – до Європейського Червоних списків. Для кожного виду дано характеристику, яка включає картосхему місцезнаходжень, морфологічний малюнок, відомості про ареал, життєву форму, еколого-ценотичну приуроченість, клас трапляння, господарське значення та созологічний статус. Для ботаніків, екологів, природознавців, шанувальників природи, природоохоронців.
Коляда М. Г. Таємниці рослинного світу: дивовижні факти з життя рослин / М. Г. Коляда. – Донецьк : БАО, 2008. – 272 с.
Ви тримаєте в руках книгу, у якій знайшов відображення дивний світ живої природи. Він різноманітний: чагарники й дерева, квіти й трави, водорості, мохи, гриби. На сторінках видання розповідається про незвичайні властивості рослин, їхню харчову і промислову цінність, унікальність серед подібних видів і екстремальність у розмірах у порівнянні зі звичайними формами. Людина – частинка живої природи, але все більше віддаляється від неї, особливо якщо мешкає у місті. Мета цієї книги саме й полягає в тому, щоб викликати інтерес до флори навіть у людей, далеких від ботаніків та біології.
Шаламов Р. В. Тваринний світ України : ециклопедичний довідник / Р. В. Шаламов, О. А. Литовченко. – Харків : ВД”Школа”, 2006. – 144 с.
Не претендуючи на вичерпність і повноту, довідник має на меті ознайомити читача із дивними створіннями, що живуть не в далеких екзотичних краях, а поруч з нами, на нашій рідній землі. Укладачі напрочуд захоплююче розповідають не тільки про основні, поширені групи тварин, а й про мало відомі, хоч і не менш цікаві види. Укладачам вдалося поєднати доступний, живий стиль викладання з високим науковим рівнем видання. Яскраві, подекуди унікальні ілюстрації вдало доповнено даними про систематику та біологію братів наших менших. Для широкого кола читачів.
Лоренц К. Как человек подружился с собакой / К. Лоренц. – Киев : Знання, 2011. – 148 с.
Как человек подружился с собакой? Об этом с тонким юмором и ярко описывая собственные наблюдения рассказывает автор книги. Читатель узнает, как в далекие доисторические времена предки собак объединились с людьми в своеобразный взаимовыгодный союз, который в ходе тысячелетий превратился в глубочайшую дружбу между Ноmo sapiens и этим животным.
Лоренц К. Так называемое зло. К истокам агрессии / К. Лоренц. – Киев : Знання, 2011. – 352 с.
В этой книге автор исследует сущность, причины возникновения и особенности проявления у животных разных видов агрессии – врожденного инстинкта, одной из важнейших функций которого является сохранение вида. Особую ценность исследованиям К. Лоренца придает тот факт, что наряду с положительными аспектами агрессии ученый рассматривает серьезные и опасные последствия, которые данный инстинкт может иметь для человека и человечества в целом в современных условиях культурно-исторического и технического развития.